Dzisiaj, 21 października 2014 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, odbyły się Mistrzostwa Gminy Kcynia w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych. " /> Piłka ręczna dziewcząt - Mistrzostwa Gminne

Piłka ręczna dziewcząt - Mistrzostwa Gminne

2014-10-21

Do rozgrywek przystąpiło siedem drużyn ze szkół podstawowych, które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy.

SP Kcynia

W meczu o III miejsce, reprezentantki Mycielewa po wyrównanym meczu pokonały rówieśniczki z Dobieszewa 3:2.  Mistrzyniami gminy zostały uczennice gospodarza Mistrzostw – Szkoły Podstawowej w Kcyni, które w finale bez większych problemów pokonały  SP Laskownica 11:0.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I SP Kcynia

II SP Laskownica

III SP Mycielewo

IV SP Dobieszewo

Statuetka najlepszej bramkarki trafiła do Moniki Bojarczuk. Naszą drużynę dziewcząt do mistrzostw przygotowała p. Urszula Bączkowska. Puchary i nagrody indywidualne w imieniu Burmistrza Kcyni wręczył dyrektor Szkoły Podstawowej w Kcyni - Michał Poczobutt.

Umiejętności, walki i sportowego ducha na zakończenie pogratulował wszystkim zawodniczkom w imieniu Burmistrza pracownik Urzędu Miejskiego w Kcyni – Tomasz Zmudziński, który życzył również powodzenia mistrzyniom w zawodach na szczeblu powiatowym.