22 maja 2015 roku na stadionie  w Kcyni odbyły się Mistrzostwa Gminy Kcynia Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców. " /> Czwórbój LA w Kcyni

Czwórbój LA w Kcyni

2015-05-27

Na wynik końcowy zespołu składało się 5 najlepszych rezultatów. W skład zmagań wchodzą: bieg na 60 m rzut piłeczką palantową, skok w dal ze strefy oraz bieg długi 600 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców. Uzyskany wynik w każdej konkurencji przelicza się na punkty wielobojowe.

Do rywalizacji z naszej gminy przystąpiły drużyny z 6 szkół: Dobieszewo, Kcynia, Mycielewo, Sipiory, Rozstrzębowo i Dziewierzewo. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu zdobytych punktów okazało się, że nasz uczeń IGOR  ŁĘGOWSKI wywalczył  aż dwa medale brązowe: bieg  na 60 m i skok w dal. W rywalizacji w grupie dziewcząt nasza reprezentacja wywalczyła IV miejsce. W grupie chłopców wywalczyliśmy puchar oraz II miejsce. W całej rywalizacji nasza drużyna wywalczyła IV miejsce. Dyplomy i puchary drużynom i zawodnikom wręczał z ramienia Gminy i Miasta Kcyni pan Ryszard Hanioszyn. Uczniów do zawodów przygotowała pani Urszula Bączkowska.

Skład drużyny: Bojarczuk Monika, Dzięciołowska Wiktoria, Kurzawa Zuzanna, Marciniak Sandra, Bauman Kinga, Wożniak Maja, Dorsz Łukasz, Jurek Bartosz, Szulc Hubert, Szymczyk Mikołaj, Wożniak Miłosz, Łęgowski Igor.