Każde dziecko ma w sobie potencjał, trzeba mu tylko dać możliwość rozwinięcia skrzydeł!

" /> Pierwszy sportowy sukces Martyny Stanisławczyk
 

Pierwszy sportowy sukces Martyny Stanisławczyk

2021-06-01

Każde dziecko ma w sobie potencjał, trzeba mu tylko dać możliwość rozwinięcia skrzydeł!

Tak jest właśnie z Martyną Stanisławczyk, uczennicą klasy czwartej Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie.

Martyna trenuje piłkę ręczną w MLUKS Orlik Kcynia od września 2019 r.

Jej zainteresowanie do piłki ręcznej rozpoczęło się kiedy Martyna była jeszcze w klasie drugiej. Jak powiedziała Martyna:„Mój talent do piłki ręcznej pierwsza zauważyła Pani Urszula Bączkowska, która zachęcała mnie abym zaczęła trenować. Na lekcjach wychowania fizycznego zawsze powtarzała mi, że mam talent do piłki ręcznej. Lubiłam grać w piłkę ręczną, ale była to dla mnie zabawa z piłką. Już w klasie trzeciej podczas zajęć z Panem Bartoszem Łyszczarzem coraz bardziej zaczęłam lubić piłkę ręczną. Pan Bartek też zaczął mnie zachęcać do trenowania piłki ręcznej. Na początku klasy trzeciej przyniósł karty zgłoszenia do klubu MLUKS Orlik Kcynia i zaproponował mi i mojej koleżance  abyśmy się zapisały do klubu na treningi. Pan Bartek zachęcał żebyśmy pojechały na pierwszy trening i zobaczyły jak wyglądają takie treningi. Poprosiłam mamę aby ze mną pojechała. I tak się zaczęła moja pasja do piłki ręcznej. Po powrocie do domu już wiedziałam, że będę trenować piłkę ręczną. Teraz jestem już w klasie czwartej i pomimo pandemii nie wyobrażam sobie tygodnia bez treningów. Wraz z drużyną zaczęłam wyjeżdżać na zawody do Mycielewa, Budzynia, Wąbrzeźna. Najpierw byłam zawodniczką rezerwową, teraz aktywnie biorę udział w grze”.

W czwartek 27 maja 2021 r. w Szubinie rozegrano II Turniej Finałowy Ligi Wojewódzkiej Dziewcząt rocznika 2008 i młodsze. Drużyna Martyny zdobyła srebrny medal ligi wojewódzkiej.

„Martyna jest pracowitą zawodniczką, czyniącą stałe postępy. Różnica dwóch lat na tym etapie jest spora, jednak ma się od kogo uczyć. Martyna to prawdziwy skarb, jest zawodniczką leworęczną", podsumował trener szczypiornistek MLUKS Orlik Kcynia p. Bartek Łyszczarz.

Jest to pierwszy ogromny sukces Martyny. Cieszymy się tym wyjątkowym osiągnięciem Martyny i podziwiamy za wytrwałość”.

Składamy Martynie serdeczne gratulacje!

galeria zdjęć


Powrót do listy aktualności