Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje

Gustave Flaubert

" /> Walentynki w naszej szkole
 

Walentynki w naszej szkole

2021-02-16

Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje

Gustave Flaubert

14 lutego to znany dzień dla wszystkich, bo to dzień Św. Walentego, którego uważa się za patrona wszystkich zakochanych. Tradycją związaną z tym świętem jest wysyłanie miłosnych listów i walentynkowych kartek pocztowych.

Św. Walenty, od którego wszystko się zaczęło, był biskupem rzymskim, bardzo cenionym przez chrześcijan. Udzielał potajemnie ślubów żołnierzom w czasach, kiedy było to zabronione. Aresztowany, podnosił na duchu innych więźniów, ukazując im piękno i wartość prawdziwej miłości. Postać świętego Walentego zainspirowała ludzi do tego stopnia, że po jego śmierci, zaczęto obchodzić Dzień Zakochanych. Historię zwyczajów walentynkowych przybliżyła uczniom opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego p. Beata Kranc.

„W dniu świętego Walentego

Nic nie może dziać się złego.

Nikt nie może się dziś złościć,

Bo dziś nadszedł dzień miłości”.

Takie Święto jest raz w roku, pełne uczuć i uroku. Z tej okazji spotkaliśmy się na wyjątkowym, walentynkowym słodkim apelu.

Po uroczystym apelu wszyscy odszukali kartki walentynkowe oraz serduszka, dowody sympatii, które w tym roku były zaprezentowane na wspólnych plakatach dla poszczególnych klas.

Tego dnia ubiorem wyrażaliśmy sympatię, przyjaźń i miłość czyli założyliśmy stroje w kolorach: różowym i czerwonym. Nasi nauczyciele także wzięli udział w walentynkowym święcie.

Na następne walentynki zapraszamy za rok!

galeria zdjęć

Powrót do listy aktualności