To prawda....mruknął Puchatek, spoglądając w lustro i klepiąc się po brzuszku. Nie liczy się rozmiar. Liczy się puchatość!

Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek

" /> Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia
 

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

2020-11-25

To prawda....mruknął Puchatek, spoglądając w lustro i klepiąc się po brzuszku. Nie liczy się rozmiar. Liczy się puchatość!

Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Czy Święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie Dzieci i Rodzice!

Najlepszy przyjaciel, który zna dziecięce radości, smutki i tajemnice, który  towarzyszy  dzieciom od zawsze.  Kariera misia-zabawki rozpoczęła się w 1902 roku. W roku 2002, w setną rocznicę powstania pierwszej maskotki pluszowego misia o imieniu Teddy, ustanowiono to miłe dzieciom święto.

Pluszowy Miś obchodzi 25 listopada swój Światowy Dzień

Również Dzieci oddziału przedszkolnego przyszli do szkoły z przygotowanymi wspólnie z rodzicami, maskami ulubieńców. Na wspólnym świętowaniu pod kierunkiem p. Beaty Kranc i p. Mirosławy Ziółkowskiej, przypomniano historię Pluszowego Misia, a następnie wszystkie dzieci zaproszono do wspólnej zabawy. Były zgadywanki, wiersze i piosenki o misiach, zabawy misiowe – Stary niedźwiedź, Dwa malutkie misie, a przede wszystkim tańce z Przytulankami oraz projekcja filmu Kubuś Puchatek i przyjaciele.

W misiowym święcie wzięli również udział uczniowie klasy pierwszej, którzy przygotowali podobizny swych ulubionych pluszaków wykonanych dowolnymi technikami plastycznymi. Prace przesłali Milena Jurek, Oliwier Zawielak, Julia Kruczyńska, Julia Wiśniewska i Wojtek Kutka.

Chociaż Pluszowy Miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe. Wszyscy świetnie się bawili i już dziś czekamy na następne Święto Misiów za rok.

Galeria zdjęć

Powrót do listy aktualności