Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który na bardzo długi czas zapada w pamięci każdego ucznia.  Jest to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków po dwumiesięcznym okresie wakacyjnej beztroski. " /> Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2018-2019
 

Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2018-2019

2018-09-03
Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który na bardzo długi czas zapada w pamięci każdego ucznia.  Jest to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków po dwumiesięcznym okresie wakacyjnej beztroski.

W poniedziałek, 3 września 2018 r. uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy uroczyście powitali nowy rok szkolny 2018-2019. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego i odśpiewania Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego. Zgromadzeni wysłuchali krótkiego programu artystycznego przygotowanego pod kierunkiem p. Hanny Paszkiewicz oraz p. Bożeny Mroczek. Dyrektor w swoim przemówieniu serdecznie powitał zebranych – uczniów,  rodziców, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi oraz przybyłych sołtysów.

W kolejnych słowach swojego wystąpienia nawiązał do 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej - 1 września to data ważna nie tylko z racji rozpoczęcia roku szkolnego, ale również data wybuchu II wojny światowej.

To data historyczna…79 lat temu Wasi rówieśnicy nie mogli tego dnia normalnie rozpocząć nauki, ponieważ wybuchła najstraszniejsza jak do tej pory wojna. Bardzo chciałabym, żebyście potrafili docenić fakt, że dziś możecie uczyć się w normalnych warunkach, gdzie jedynym zmartwieniem.

W szczególnie ciepłych słowach zwrócił się do najmłodszych członków szkolnej społeczności. Dla nich był to bardzo ważny moment, ponieważ w dniu dzisiejszym rozpoczęli swoją szkolną przygodę.

Następnie złożył wszystkim życzenia, by wyzwania i doświadczenia, jakie stoją przed nami w rozpoczynającym się roku szkolnym przyniosły satysfakcję. Aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniemy dużo sukcesów.

W dalszej części uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego pn. „Segregacja to się opłaca”, przygotowanego przez p. Alinę Dulka.

Po oficjalnej części wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich klas, by w nieco mniejszym gronie pożegnać wakacje i rozpocząć nowy rok szkolny.

                                                                                                              galeria zdjęć

Powrót do listy aktualności